Özcan Şimşek Photography https://www.ozcansimsek.com AFIAP | QPSA | HIUP Wed, 05 Aug 2020 21:06:27 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.2 https://i0.wp.com/www.ozcansimsek.com/wp-content/uploads/2018/07/diyafram_renkli.png?fit=32%2C32&ssl=1 Özcan Şimşek Photography https://www.ozcansimsek.com 32 32 116385389 HASAN BOĞULDU EFSANESİ https://www.ozcansimsek.com/2020/08/06/hasan-boguldu-efsanesi/ https://www.ozcansimsek.com/2020/08/06/hasan-boguldu-efsanesi/#respond Wed, 05 Aug 2020 21:06:27 +0000 https://www.ozcansimsek.com/?p=2249 Kazdağları’nın en önemli hikayelerinden birisidir Hasan Boğuldu efsanesi. Hasanboğuldu hikayesi uzun bir geçmişe dayanmakta ve bir aşk hikayesi olarak da bilinmektedir. Edremit Körfezinde eskiden beri […]

The post HASAN BOĞULDU EFSANESİ appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
Kazdağları’nın en önemli hikayelerinden birisidir Hasan Boğuldu efsanesi. Hasanboğuldu hikayesi uzun bir geçmişe dayanmakta ve bir aşk hikayesi olarak da bilinmektedir.

Edremit Körfezinde eskiden beri gelenek haline gelmiş çarşamba günleri kurulan yöresel pazarda, köylüler gelerek ellerindeki yetiştirdikleri ya da emek verdikleri ürünleri satar. İhtiyaçları olan ürünleri alarak da alış verişlerini gerçekleştirirdi. Bunun temelinde de Hasan Boğuldu hikayesi yer almaktadır.

Hasan ve Emine Aşk Hikayesi

Kaz Dağlarının zirvesinde Beyoba Köyü’nün güzel kızı Emine; yetiştirdiği süt, bal, peynir, tereyağı gibi ürünleri beş saatlik bir yürüme mesafesiyle dağdan inerek pazara getirip satarak ailesinin geçimini sağlardı. Ova Köyü’nden yakışıklı Hasan da aynı şekilde, aynı pazarda sebze ve meyve satmaktadır. Emine ve Hasan bu pazarda tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Hasan Boğul hikayemiz de böyle başlamaktadır.

Her hafta Çarşamba günlerinde pazarda; Hasan, Emine’ye aldığı sebze ve meyvelerin yanında karpuz da ikram etmektedir.

Hasan’ın Büyük Aşkı

Hasan ve Emine birbirlerine duydukları büyük özlemi bitirmek için evlenmeye karar verirler. Emine’nin ailesi ise bu evlilik kararından damat adaylarının ovada yetişmesi nedeniyle haz etmez. Hasan’ın Yörük hayatını ağır bulacağı, dayanamayacağı kanısındadırlar. Hasan Boğuldu hikayesinin dram kısmı da böylelikle efsaneye eklenmiş olur.

Hasan’ın Ağır Sınavı

İki gencin birbirleriyle evlenmeye kararlı olduğunu gören aile, Hasan’ın gücünü sınamak için bir sınavdan geçmesini şart koşar. Kırk kiloluk (ya da kırk okka ~60 kilogram) bir tuz çuvalını beş saat mesafedeki Kazdağlarının zirvesine yakın bulunan obaya sırtına alıp çıkarabilirlerse; Emine ile evlenmesine izin verilecektir. Merak edildiği üzere Hasan Boğuldu efsanesi hikayesi güllük gülistanlık değildir. İçerisinde acı ve dram çok fazladır. Hasan ve Emine’nin aşkının mutlu sonla tamamlanmaması için birçok etmen devreye girer ve onların bu aşkına mani olmak için çaba sarf eder. Hasan Boğuldunun hikayesi de bu dramlarla bezenmiştir ve hazin bir şekilde sona ermiştir. Ya da ölümsüz bir aşk olarak da hafızalara işlenmiştir de diyebiliriz.

Kırk Kilo Çuval

Kırk kilo tuz çuvalını sırtlayıp Emine ile birlikte yola düşen Hasan, beş altı kilometre sonunda yavaşlamaya, yorulmaya başladığından dolayı dizlerinin bağları da çözülmektedir. Ova genci olan Hasan, nazik ve ağır işlerden uzak yetiştiği için yüke dayanamaz. Bulunduğu yere yığılır kalır.

Emine ise her şeyden habersiz bir şekilde sevgilisinin arkasında olduğunu düşünür ve yürümeye devam etmektedir. Köye vardığında arkasında sevdiği adamı göremeyince geriye döner ve onu aramaya başlar. Hasan’a hediye ettiği yazmanın gölette yüzdüğünü görünce boğulduğunu düşünür ve kendini yazmasıyla bir çınar ağacına asarak intihar eder.

Zamanla dalları Hasan’ın boğulduğu gölete uzanan Çınar, Emine Çınarı; gölet ise Hasan boğuldu göleti olarak adlandırılarak o ölümsüz aşkın izini günümüze kadar taşır.

Hasanboğuldu Efsanesi’nin Farklı Hikayeleri

Bir farklı rivayete göreyse, Hasan ve Emine ikilisi Beyoba civarlarına varıldığında yorulmuşlardı. Sütüven Şelalesi‘nin olduğu bölgede yol dere ile karışır ve sular içerisinde taşlardan zıplayarak yollarına devam ederler. Ama çok yorulurlar, sıcağın ve arkasındaki tuz yükünden dolayı genç aşığın sırtı yanar. Bir süre sonra da artık dayanamaz ve yere yığılır… Emine her ne kadar gelecekteki iyi günlerin hayallerinden bahsederek müstakbel kocasını cesaretlendirmeye çalışsa da başarılı olamaz. Hasan buralardan kaçıp gidelim dese de Emine bir kere obasına söz vermiştir ve her ne olursa olsun bu sözünden de dönmeye hiç niyeti yoktur.

Emine, kendisinin dahi kolayca kaldırabildiği çuvalı taşıyamayan bir adamı nasıl obasına eş adayı olarak götürebilirdi ki? Sırtlar kızımız çuvalı, yalvarışlara aldırış bile etmeden koyulur yoluna. Hasan yalvarmaya devam eder, “Senin köyüne gidemiyorum, kendi köyüme de gidemem, beni bırakma” der. Aşık kız devam eder yoluna ve varır obasına, tabii ki kulaklarında aşkının yalvarış sesleri kalmıştır… Pişman olup geri dönmeye niyetlenir ancak fırtına çıkmıştır, gök delinmiş gibi sağanak yağmur yağar. Ailesi ve köy eşrafı bırakmaz ve sabah yola revan olmasını önerirler.

Gözüne uyku girmeyen Emine, sabahın kör vaktinde aşkını bıraktığı yere gider ama yoktur, bulamaz. Etrafı kolaçan eder, Zeytinli Köyü civarındaki annesine gider fakat kimsecikler görmemiştir. Leyla’ya dönen kızımızın kulaklarında son sesleri kalmıştır ve derede sevdiğini arar. Köyüne dönmeden günlerce arar ve bir süre sonra gölette Hasan’ın gömleğini bulunca boğulmuş olduğunu düşünür ve kahrolur.

Aklı başından uçup giden Emine haykırır, ağlar ve mahvolur. Göletin başındaki çınara doğru gider ve “Hasan’ım sana geliyorum” dedikten sonra kendisini burada asar. Kendini astığı çınar ağacının adı Emine Çınarı olur, göletin adı ise Hasan Boğuldu Göleti.

Hasan Boğuldu İçin Farklı Hikayeler Söz Konusu

Bir farklı rivayete göre de aslında Hasan boğulmamış sadece gömleğini oraya düşürmüş ya da bırakmıştır. Emine bunu farklı yorumlar ve intihar eder. Sonrasında Hasan gölete gelir ve Emine’nin intihar ettiğini görür ve ardından o da kendi canına kıyar.

The post HASAN BOĞULDU EFSANESİ appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
https://www.ozcansimsek.com/2020/08/06/hasan-boguldu-efsanesi/feed/ 0 2249
KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN https://www.ozcansimsek.com/2020/07/30/kurban-bayraminiz-kutlu-olsun-2/ https://www.ozcansimsek.com/2020/07/30/kurban-bayraminiz-kutlu-olsun-2/#respond Thu, 30 Jul 2020 06:04:37 +0000 https://www.ozcansimsek.com/?p=2246 Sevgi ve kucaklaşmanın paylaşıldığı bayramlarımızda her zaman bir arada olma temennisiyle, Kurban Bayramınızı tebrik eder; sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu günler geçirmenizi dilerim. Bayramınız kutlu […]

The post KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
Sevgi ve kucaklaşmanın paylaşıldığı bayramlarımızda her zaman bir arada olma temennisiyle, Kurban Bayramınızı tebrik eder; sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu günler geçirmenizi dilerim.

Bayramınız kutlu olsun.

The post KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
https://www.ozcansimsek.com/2020/07/30/kurban-bayraminiz-kutlu-olsun-2/feed/ 0 2246
Türkiye’de Fotoğraf Çekilecek En İyi Yerler Listesi https://www.ozcansimsek.com/2020/07/19/turkiyede-fotograf-cekilecek-en-iyi-yerler-listesi/ https://www.ozcansimsek.com/2020/07/19/turkiyede-fotograf-cekilecek-en-iyi-yerler-listesi/#respond Sun, 19 Jul 2020 10:31:36 +0000 https://www.ozcansimsek.com/?p=2202 Türkiye’de fotoğraf çekilecek en iyi yerler denince hemen aklımıza yapılan geziler ve fotoğraf çektiğiniz bölgeler gelir.  Türkiye içinde barındırdığı doğal güzellikleri ve kültürel çeşitlilik ile pek çok fotoğrafçıya […]

The post Türkiye’de Fotoğraf Çekilecek En İyi Yerler Listesi appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
Türkiye’de fotoğraf çekilecek en iyi yerler denince hemen aklımıza yapılan geziler ve fotoğraf çektiğiniz bölgeler gelir.  Türkiye içinde barındırdığı doğal güzellikleri ve kültürel çeşitlilik ile pek çok fotoğrafçıya harika kareler sunuyor. İşte fotoğrafçı gezginler için Türkiye’nin her köşesinden derlediğimiz belki de adını ilk defa duyacağınız gizli cennetleri de  fotoğraf çekim alanlarının listesi.

Liste geliştirilmeye açık olduğundan eklenmesini istediğiniz lokasyon ve özelliklerini yorumlarınızda belirtebilirsiniz.

 

A B C – Ç D E F G H I – İ – J K L M N O – Ö P R S – Ş T U -Ü V Y Z

Adana

 • Pozantı Belemedik Köyü (Doğa – Manzara)
 • Karaisalı – Hacıkırı Varda Köprüsü – Yer köprü – Dokuzoluk (Doğa – Manzara)
 • Şehir merkezi / Ulucami – Sokak fotoğrafi için
 • Hemen yanı büyüksaat hem sokak fotoğrafı hem de eski el işleri (çarşı içinde kalaycılar ,ayakkabıcılar , bıçakçılar) için uygun
 • Adnan Menderes Bulvarı  – Baraj gölü kenarında piknik alanıdır. Akşamüstü saatlerinde manzara fotoğrafı için gidilebilir. 
 • Yumurtalık (Ayaş) lagünü – Deniz kenarında Adana’ya bir saat uzaklıktadır.

Adıyaman

 • Nemrut, Gün doğumu veya gün batımı fotoğrafları. (Doğa – Manzara)
 • Merkez, Oturakçı pazarı (Tarihi Mekan)

Afyonkarahisar

 • Tarihi Afyon Evleri ve Kalesi (Tarihi Mekan)

Ağrı

Aksaray

 • Ihlara Vadisi

Amasya

Ankara

 • Şereflikoçhisar / Tuz gölü (Doğa – Manzara)
 • Ulus Kalesi, At pazarı ve civarı: Sokak fotoğrafçılığı, tarih, antika eşyalar ve pazar, salaş kültür fotoğrafları

Antalya

 • Serik Aspendos antik tiyatrosu
 • Alara uçansu şelalesi
 • Eğrigöl,İlvat gölü,Durucagöl,Küllügöl-Gündoğmuş
 • Kralkoyu-Gazipaşa

Ardahan

Artvin

 • Şavşat. (Doğa – Manzara)

Aydın

Balıkesir

 • Ayvalık / Cunda ve tabiat parkı adaları

 • Ayvalık şehir merkezi sokakları ve eski evleri

 • Kasım/Şubat arası yağ sıkım, zeytin toplama ve sabun fabrikası etkinliği fotoğraflama
 • Edremit Sarıkız Tepesi

Bartın

Batman

Bayburt

Bilecik

Bingöl

Bitlis

Bolu

Burdur

 • Burdur – Salda Gölü
 • Lavanta bahçeleri

Bursa

 • Cumalıkızık (Tarihi Mekan)
 • Kestel / Alaçam Köyü – Alaçam Şelalesi (Doğa – Manzara)
 • Küreklidere Şelalesi (Doğa – Manzara)
 • Saitabat Şelalesi (Doğa – Manzara)

Çanakkale

 • Ayvacık/Asos denize yüksekten bakan konumu ile manzara gün batımı fotoğrafları için ideal olabilir.
 • Troya Şehri adından da anlaşılacağı üzere tarihi mekan ve manzara fotoğrafları için idealdir.
 • Tarihi Gelibolu Yarımadası baştan sona tarih, manzara, sokak, gün batımı, balıkçıların portre fotoğrafları için idealdir.
  Senenin her zamanı gelinip fotoğraf çekmeye müsaittir. Kış fotoğrafları için uygun olmayabilir.
 • Merkez sokak, olta balıkçıları portresi, tekne balıkçıları, ters ışık silüet fotoğrafları için idealdir.

Çankırı

Çorum

Denizli

Diyarbakır

 • Ulucami – (Tarihi Mekan)

Düzce

 • Sarıyayla Şelalesi
 • Güzeldere Şelalesi
 • Samandere Şelalesi

Edirne

 • Selimiye Camii

 • Üç Şerefeli Cami
 • Ulu (Eski) Cami
 • Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi
 • Sarayiçi
 • Meriç Nehri ve Köprüsü
 • Hıdırlık Tabyası
 • Sweti George Bulgar Kilisesi
 • Edirne Büyük Sinagogu
 • Uzunköprü (Dünyanın en uzun taş köprüsü)

Elazığ

Erzincan

Erzurum

Eskişehir

 • Odunpazarı Evleri (Tarihi Mekan)

F

Gaziantep

 • Şehrin hemen kenarında dolmalık biber patlıcan kurutanlar

Giresun

 • Altın Post Adası (Tüm Karadeniz’deki yaşanabilir dört adadan birisi): Doğa, manzara, deniz, amazonlar ve yakın tarih, su kuşları ve gün batımı fotoğrafları çekilebilir.
 • Kümbet ve civarı yaylaları: Trekking eşliğinde doğa, manzara, yeşillik, dağ, tepe vb fotoğraflar için çok uygundur.

Gümüşhane

Hakkari

Hatay

Iğdır

Isparta

 • Keçiborlu /Kuyucak köyü (Doğa Manzara)
 • Haziran ve Temmuz aylarinda lavanta tarlalarini çekebilirsiniz

İstanbul

 • Baltalimanı – 2. Köprü Fotoğrafları için (Manzara – Uzun Pozlama)
 • Sultanahmet
 • Büyükada
 • Süleymaniye
 • Balat
 • Kapalıçarşı
 • Polonezköy
 • Ağva
 • Şile
 • Galata
 • İstiklal Caddesi
 • Belgrad
 • Kızkulesi

İzmir

 

Kahramanmaraş

 • Bakırcılar çarşısı hemen şehrin merkezinde

Karaman

Kars

Kastamonu

 • Kastamonu Kalesi
 • Saat Kulesi
 • Valla Kanyonu
 • Horma Kanyonu
 • Çatak Kanyonu
 • Ilıca Şelalesi
 • Abana/Hacıveli
 • Çatalzeytin/Ginolu Kalesi
 • Çatalzeytin/Ginolu Koyu
 • Abana Hacıveli Kanyonu

Kayseri

 • Develi – Sindelhöyük (Doğa- Manzara)

Kırklareli

 • İğneada Longoz Ormanı ilkbahar ve son baharda

Kırıkkale

Kırşehir

Kocaeli

Konya

 • Beyşehir Gölü > Günbatımı ve balıkçılar
 • İsmil lale tarlaları > Nisan ayında
 • Seydişehir Torosları > Mayıs ayında
 • Pınargözü Mağarası > İlkbahar dönemi
 • Kızılören buğday tarlaları > Hasat zamanı günbatımı
 • Yerköprü Şelalesi
 • Eğrigöl > Nisan-Mayıs aylarında
 • Meke Gölü

Karabük

 • Safranbolu Yemeniciler Çarşısı Arastası (Tarihi Mekan)

Kilis

Kütahya

L

Malatya

Manisa

 • Niobe (Ağlayan Kaya)

 • Salihli

Mardin

 • Tarihi eski Mardin sokakları
 • Kasimiye medresesi
 • Zinciriye medresesi
 • Dara antik şehri
 • Dayrül zafaran
 • Midyat sokakları, konakları ve kiliseleri

Mersin

 • Sunturas (santa-ıras) şelalesi (Doğa- Manzara)
 • Kız Kalesi/korykos kalesi (Tarihi Mekan)
 • Cennet/cehennem ve astım mağarası ( Doğa- Manzara)
 • Kocahamzalı köyü civarı (Yaban Hayat)
 • Müftü deresi (Yaban Hayat)
 • Silifke göksu nehri ve göksu deltası ( Doğa- Manzara)
 • Taşucu-Akgöl milli parkı (Yaban Hayat)
 • Kayacı Vadisi – Erdemli (Doğa Manzara)
 • Mut yerköprü şelalesi. Doğa yürüyüşü sonrası enfes manzara
 • Yazıgölü,Çinigöl,Alagöl,Çiniligöl,Karagöl Çamlıyayla

Muğla

 • Fethiye’de Boncuklu, Katrancı, Günlüklü, Gemiler, Kabak koyları ile Çalış plajı ve Ölüdeniz manzara fotoğrafları için ideal yerlerdir.
 • İnsan ya da sokak fotoğrafları için sahil bandı, kordon ya da Paspatur tercih edilebilir. Ki Paspatur Fethiye’de görülmesi gereken yerlerden biridir.
 • Saklıkent Kanyonu’na, Gizlikent Şelalesine ya da Günlüklü Ormanına gidilebilir.
 • Amyntas Kaya Mezarlarını, Af Kule’yi ve Kayaköy’ü önerebilirim.

Muş

Nevşehir

 • Göreme Kasabası ve Göreme Açık Hava Müzesi
 • Hacıbektaş-ı Veli Türbesi ve Müzesi
 • Ihlara Vadisi
 • Yeraltı şehirleri
 • Nevşehir’de Tarihi yerleşimler; Avanos, Ürgüp, Çavuşin, Mustafapaşa

Niğde

 • Niğde-Ulukışla Darboğaz Köyü sınıları içerisinde bulunan (Tarbaz Kalesi Zirvesi)

Ordu

Osmaniye

P

Rize

 • Ayder Yaylası

Sakarya

Samsun

 • Vezirköprü – kanyon

Siirt

Sinop

Sivas

 • Tarihi Kent Meydanı. (Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Çifte Minareli Medrese, Şifaiye Medresesi ve Darüşsifası, Buruciye Medresesi)
 • Jandarma binası
 • Arkeoloji müzesi
 • Güdük Minare
 • Taşhan
 • Meydan Camisi ve türbesi
 • Ahi Emir Ahmed Kümbeti
 • Ulu Cami
 • Kurşunlu Hamamı
 • Behrampaşa Hanı
 • Gök Medrese
 • Eğri Köprü
 • Madımak Oteli

Şanlıurfa

Şırnak

Tekirdağ

Tokat

 • Erbaa – Düden Gölü

Trabzon

Tunceli

Uşak

 • Blaundus Antik Kenti

Van

Yalova

Yozgat

Zonguldak

The post Türkiye’de Fotoğraf Çekilecek En İyi Yerler Listesi appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
https://www.ozcansimsek.com/2020/07/19/turkiyede-fotograf-cekilecek-en-iyi-yerler-listesi/feed/ 0 2202
Fotoğraf Çekerken Doğru Gözünüzü Kullanıyor Musunuz? https://www.ozcansimsek.com/2020/07/19/fotograf-cekerken-dogru-gozunuzu-kullaniyor-musunuz/ https://www.ozcansimsek.com/2020/07/19/fotograf-cekerken-dogru-gozunuzu-kullaniyor-musunuz/#respond Sun, 19 Jul 2020 08:46:25 +0000 https://www.ozcansimsek.com/?p=2198 Bu nasıl bir soru diye sorabilirsiniz. Ya da çoğunuz zaten bunun cevabını biliyordur. Peki kullandığınız DSLR kameranın vizöründen baktığınızda hangi gözünüzü kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? Aslında […]

The post Fotoğraf Çekerken Doğru Gözünüzü Kullanıyor Musunuz? appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
Bu nasıl bir soru diye sorabilirsiniz. Ya da çoğunuz zaten bunun cevabını biliyordur. Peki kullandığınız DSLR kameranın vizöründen baktığınızda hangi gözünüzü kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? Aslında cevabı oldukça basit bir şekilde baskın göz olarak verebiliriz. Peki baskın göz (dominant eye) nedir ve bunu nasıl tespit edebiliriz?

Hepimizin bir gözü diğerinden daha güçlüdür ya da bir gözümüzü diğerine göre kullanmayı tercih ederiz. Bu da o gözümüzü diğerine göre daha fazla kullandığımızı ve aslında baskın gözün o olduğunu bize söyler.

Günlük hayatımızda her zaman tek gözümüz bakış açımızı belirler. Genel olarak insanlar arasında çoğunlukla baskın gözler sağ göz olarak gözükür. Sol göz buna göre daha nadir baskındır. Fotoğraf çekerken doğru gözümüzü kullanıp kullanmadığımızı anlamak için elbette gözlerimizi savaştırmayacağız. Basit bir testle aşağıdaki gibi baskın gözümüzü belirleyebiliriz

Sizin Hangi Gözünüz Baskın: Sağ mı, Sol mu?

 • Elinize A4 büyüklüğünde bir kağıt alın.
 • Ortasına bir yuvarlak yapıp, yuvarlağı kesin.
 • İki elinizle kağıdı yatay olarak tutun.
 • İki gözünüz açıkken kağıdın ortasındaki delikten, karşıdaki bir objeye (örneğin elektrik düğmesi) bakın.
 • Sol gözünüzü kapatın. Objeyi hala görüyor musunuz? Cevabınız evet ise sağ gözünüz baskın.
 • Sağ gözünüzü kapatın. Objeyi hala görüyor musunuz? Cevabınız evet ise sol gözünüz baskın.
Eğer kağıt harcamak istemezseniz basit bir şekilde iki elinizi karşıda tutup bir üçgen oluşturarak da içinden bakabilir ve baskın gözünüzü belirleyebilirsiniz.
 

Kameranızın vizöründen bakarken işte bu baskın gözümüzü kullanıyoruz. Hatta bu baskın gözümüzü doğal olarak tüm gözümüzü kısarak yaptığımız işlerde kullanıyoruz. (fotoğraf,teleskop vs..)

Peki siz bu testi uyguladığınızda hangi gözünüz baskın gözünüz çıktı? Test sonuçlarını yorumlarınızda belirtebilirsiniz.

The post Fotoğraf Çekerken Doğru Gözünüzü Kullanıyor Musunuz? appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
https://www.ozcansimsek.com/2020/07/19/fotograf-cekerken-dogru-gozunuzu-kullaniyor-musunuz/feed/ 0 2198
Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK)’ın daveti üzerine Instagram Canlı Yayın Konuğu Oldum https://www.ozcansimsek.com/2020/06/28/kocaeli-fotograf-sanati-dernegi-kaskin-daveti-uzerine-instagram-canli-yayin-konugu-oldum/ https://www.ozcansimsek.com/2020/06/28/kocaeli-fotograf-sanati-dernegi-kaskin-daveti-uzerine-instagram-canli-yayin-konugu-oldum/#respond Sat, 27 Jun 2020 21:17:10 +0000 https://www.ozcansimsek.com/?p=2191 The post Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK)’ın daveti üzerine Instagram Canlı Yayın Konuğu Oldum appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>

The post Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK)’ın daveti üzerine Instagram Canlı Yayın Konuğu Oldum appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
https://www.ozcansimsek.com/2020/06/28/kocaeli-fotograf-sanati-dernegi-kaskin-daveti-uzerine-instagram-canli-yayin-konugu-oldum/feed/ 0 2191
ELIMENT CIRCUIT 2020 FOTOĞRAF YARIŞMASINA JÜRİ ÜYESİ OLARAK DAVET EDİLDİM https://www.ozcansimsek.com/2020/06/22/eliment-circuit-2020-fotograf-yarismasina-juri-uyesi-olarak-davet-edildim/ https://www.ozcansimsek.com/2020/06/22/eliment-circuit-2020-fotograf-yarismasina-juri-uyesi-olarak-davet-edildim/#respond Mon, 22 Jun 2020 20:21:33 +0000 https://www.ozcansimsek.com/?p=2179 Hindistan’da faaliyet sürdüren HORIZON CAMERA CLUB tarafından farklı kategorilerde düzenlenen o fotoğraf yarışmasına jüri üyesi olarak davet edildim. Aşağıda duyurusunu bulacağınız yarışmaya katılabilirsiniz… Sevgiler http://elimentcircuit.club/

The post ELIMENT CIRCUIT 2020 FOTOĞRAF YARIŞMASINA JÜRİ ÜYESİ OLARAK DAVET EDİLDİM appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
Hindistan’da faaliyet sürdüren HORIZON CAMERA CLUB tarafından farklı kategorilerde düzenlenen o fotoğraf yarışmasına jüri üyesi olarak davet edildim.

Aşağıda duyurusunu bulacağınız yarışmaya katılabilirsiniz… Sevgiler

http://elimentcircuit.club/

The post ELIMENT CIRCUIT 2020 FOTOĞRAF YARIŞMASINA JÜRİ ÜYESİ OLARAK DAVET EDİLDİM appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
https://www.ozcansimsek.com/2020/06/22/eliment-circuit-2020-fotograf-yarismasina-juri-uyesi-olarak-davet-edildim/feed/ 0 2179
Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK)’ın Konuğu Olacağım https://www.ozcansimsek.com/2020/06/05/kocaeli-fotograf-sanati-dernegi-kaskin-konugu-olacagim/ https://www.ozcansimsek.com/2020/06/05/kocaeli-fotograf-sanati-dernegi-kaskin-konugu-olacagim/#respond Fri, 05 Jun 2020 12:12:01 +0000 https://www.ozcansimsek.com/?p=2174 “Tarladan Sofraya Zeytin” ve “Ulucanlar” fotoğraf gösterileri (Gösterinin söyleşisi 09 Haziran 2020 saat: 21.00’de Caner Aslanalp’in moderatörlüğünde @kaskkocaeli instagram hesabından canlı izlenebilir ) ile Kocaeli Fotoğraf […]

The post Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK)’ın Konuğu Olacağım appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
“Tarladan Sofraya Zeytin” ve “Ulucanlar” fotoğraf gösterileri (Gösterinin söyleşisi 09 Haziran 2020 saat: 21.00’de Caner Aslanalp’in moderatörlüğünde @kaskkocaeli instagram hesabından canlı izlenebilir ) ile Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK)’ın konuğu oluyorum.

Müsait olan tüm dostları beklerim.

The post Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK)’ın Konuğu Olacağım appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
https://www.ozcansimsek.com/2020/06/05/kocaeli-fotograf-sanati-dernegi-kaskin-konugu-olacagim/feed/ 0 2174
SENARIUS CIRCUIT 2020 Yarışmasında Jüri Üyesiyim https://www.ozcansimsek.com/2020/06/02/senarius-circuit-2020-yarismasinda-juri-uyesiyim/ https://www.ozcansimsek.com/2020/06/02/senarius-circuit-2020-yarismasinda-juri-uyesiyim/#respond Tue, 02 Jun 2020 07:42:35 +0000 https://www.ozcansimsek.com/?p=2161 Kolkata, West Bengal, Hindistan’da faaliyet sürdüren Blank Canvas Club tarafından farklı kategorilerde düzenlenen Senarius Circuit 2020 fotoğraf yarışmasına jüri üyesi olarak davet edildim. Aşağıda duyurusunu […]

The post SENARIUS CIRCUIT 2020 Yarışmasında Jüri Üyesiyim appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
Kolkata, West Bengal, Hindistan’da faaliyet sürdüren Blank Canvas Club tarafından farklı kategorilerde düzenlenen Senarius Circuit 2020 fotoğraf yarışmasına jüri üyesi olarak davet edildim.

Aşağıda duyurusunu bulacağınız yarışmaya katılabilirsiniz… Sevgiler

http://senariuscircuit.in/

 

The post SENARIUS CIRCUIT 2020 Yarışmasında Jüri Üyesiyim appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
https://www.ozcansimsek.com/2020/06/02/senarius-circuit-2020-yarismasinda-juri-uyesiyim/feed/ 0 2161
RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN https://www.ozcansimsek.com/2020/05/23/ramazan-bayraminiz-kutlu-olsun-2/ https://www.ozcansimsek.com/2020/05/23/ramazan-bayraminiz-kutlu-olsun-2/#respond Sat, 23 May 2020 09:29:50 +0000 https://www.ozcansimsek.com/?p=2158 Bayramlar milletimizin bir arada yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günlerdir. Yine bayramlar dargınlıkların unutulduğu, insanların birbirleriyle kucaklaştığı özel günlerdir.  Barışı […]

The post RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
Bayramlar milletimizin bir arada yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günlerdir. Yine bayramlar dargınlıkların unutulduğu, insanların birbirleriyle kucaklaştığı özel günlerdir. 

Barışı ne kadar çoğaltabilir ve hayata yayabilirsek, dünya o kadar güzelleşecektir. 

Bayramın getirdiği güzel duyguların, ailelerimizin ve tüm sevdiklerimizin hayatlarının her anına yansıması dileğiyle bayramınızı kutluyor, bu mübarek günlerin tüm insanlığa mutluluk, huzur getirmesini temenni ediyorum.

The post RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
https://www.ozcansimsek.com/2020/05/23/ramazan-bayraminiz-kutlu-olsun-2/feed/ 0 2158
ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN https://www.ozcansimsek.com/2020/05/09/anneler-gununuz-kutlu-olsun/ https://www.ozcansimsek.com/2020/05/09/anneler-gununuz-kutlu-olsun/#respond Sat, 09 May 2020 07:43:20 +0000 https://www.ozcansimsek.com/?p=2155 Hiçbir karşılık beklemeksizin bütün varlığını evladı için feda eden, çocuklarına karşı sevgisi hiçbir zaman eksilmeyen, kendi çocukları kadar bütün insanlığın çektiği sıkıntılarla dertlenen annelerimiz, yalnızca […]

The post ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
Hiçbir karşılık beklemeksizin bütün varlığını evladı için feda eden, çocuklarına karşı sevgisi hiçbir zaman eksilmeyen, kendi çocukları kadar bütün insanlığın çektiği sıkıntılarla dertlenen annelerimiz, yalnızca evlerimizin değil ülkemizin de birlik ve dirlik içerisinde bulunmasının garantisidir.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, başta bizleri yetiştiren saygıdeğer annelerimiz, çocuklarımızı milli değerlerimiz çerçevesinde yetiştiren ve huzur içerisinde çalışmamıza imkan tanıyan değerli eşlerimiz ve annelik vasfını taşıyan kıymetli üyelerimiz olmak üzere, bütün annelerin anneler gününü kutluyor; aileleri, evlatları ve tüm sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzurla dolu bir ömür geçirmeleri temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

The post ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN appeared first on Özcan Şimşek Photography.

]]>
https://www.ozcansimsek.com/2020/05/09/anneler-gununuz-kutlu-olsun/feed/ 0 2155