Olympus yeni OM-D E-M1X aynasız dijital fotoğraf makinesini tanıttı

Olympus yeni OM-D E-M1X aynasız dijital fotoğraf makinesini tanıttı. Güvenilirlik, hız, hassasiyet ve görüntü kalitesi açısından profesyonel kullanıcıların ihtiyaçları için tasarlanan E-M1X ile Olympus en kompakt ve en hafif ürünleri sunma sözüne sadık kalmaya devam ediyor.

Olympus’un profesyonel OM-D serisine yeni eklenen bu makine, Micro Four Thirds sensör formatının potansiyelini vurguluyor ve her koşulda maksimum güvenilirlik için geliştirilen entegre dikey tutuculu sağlam bir kasada son görüntüleme teknolojileri ile geliyor. Yüksek görüntü sabitleme (IS) performansını içeren hızlı yanıt ve yüksek çözünürlüklü çekim sağlayan iki TruePic VIII görüntü işlemcisinin yanı sıra yeniden geliştirilmiş, hızlı bir otomatik netleme (AF) sistemi olan bu model, etkileyici özellikler ve taşınabilirliğin çarpıcı bir karışımını sunuyor. Olympus’un yüksek çözünürlüklü M.Zuiko lens serisi ile birlikte, yüksek kaliteli görüntü kalitesi elde edebilen OM-D E-M1X, özellikle taşınabilirlik, hız ve güvenilirliğin kesinlikle gerekli olduğu alanlarda – vahşi yaşam, belgesel ve spor fotoğrafçılığı gibi – gerçek yeteneklerini gösteriyor.

Entegre dikey tutuş, en iyi toz, su sıçramasına ve donmaya karşı korumalı gövdesi ve profesyonel fotoğrafçılar tarafından talep edilen sayısız yeni özelliği ile, E-M1X her türlü hava koşulunda profesyonel sonuçlar verirken kontrol, ergonomi ve istikrar sunuyor.

Yeni bir jiroskop algılayıcı ile Olympus, 5 eksenli senkronizasyon IS’lerini 7,5’e varan deklanşör hızı adımlarına kadar çıkaran yeni bir seviyeye getirdi. OM-DAF sistemi tamamen yeniden geliştirildi. Ek odak noktaları ve belirli konuları otomatik olarak takip etmek için yeni bir akıllı konu tespit fonksiyonu kullanıldı. Yüksek hızlı çekim yetenekleri geliştirildi ve titreşim önleyici çekimler eklendi

Sensör toz azaltma sistemi saniyede 30.000 kez titreyen özel kaplamaya, gelişmiş Sonik Dalga Filtresi (SSWF) özelliğine sahip. Film çekerken ve ardışık çekim sırasında ısıyı yayan ve 400.000 kez deklanşör ömrü olan bir yapı.

Yeni E-M1X’in 20.4 MP Live MOS sensöre ve temel performans faktörlerini artıran iki TruPicVIII yüksek hızlı görüntü işlemcisine sahip. İkili işlemci tasarımı yalnızca daha hızlı bir kameraya değil, aynı zamanda iki adet yüksek hızlı UHS-II SD kart yuvasının desteğine izin verir ve Elde Taşınabilir Yüksek Çözünürlükte Çekim, Canlı ND ve Akıllı Nesne Algılama AF gibi en son çekim işlevlerini sağlar.

Kilitli AF ile E-M1X, insan gözünün göremediği iki saniyelik anları yakalamak için maksimum 60 fps hızında yüksek hızlı ardışık çekim özelliğine sahiptir. AF / AE izleme ile maksimum 18 fps’ye ulaşılabilir.

Profesyonel kalitede fotoğraflara ek olarak, yeni E-M1X ultra yüksek Cinema 4K(C4K, 4096×2160) film formatı ile aynı zamanda post prodüksiyon konusunda daha fazla esnekliğe sahip. Güçlü 5 eksenli IS ve elektronik dengeleme, fotoğrafçının duruşuna ve hareketine bağlı olarak seçilebilir üç hareket telafisi seviyesi ile rafine taşınabilir 4K ve C4K video kaydı sağlar.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: