Sosyal Medya için Fotoğraf Hazırlanması

Prestijli fotoğrafçılar, fotoğrafçının sosyal medya kullanımının artılarını ve eksilerini listeliyor.
Konferans hakkında biraz bilgi alan PhotoPlus Expo 2018, Kuzey Amerika’daki en büyük fotoğraf ve görüntüleme fuarı. Denemek, dokunmak ve karşılaştırmak için 200 farklı katılımcı ve markayı en yeni ve en son teknoloji ve hizmetlerle bir araya getiriyorlar.

Etkinlik sayfasında sözü edilen bu panel, sosyal medyanın kullanımı ve lehine argümanlar konusunda devam eden bir tartışma olarak hizmet vermektedir. Sosyal medya, fotoğrafçı ve kameramanların maruziyetini artırsa bile, sosyal medya yüklerini ve maliyetlerini taşır.
İki lider panelist, Photoshelter Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı olan Allen Murabayashi ve Visura’nın kurucusu Adriana Teresa Letorney. Fotoğrafçının sosyal medyayı kullanmasının artıları ve eksileri hakkında tartışmayı ve tartışmaları yönetecekler.

Adriana Teresa Letorney, Dusty Wooddell ile tarafın tarafını aldı. Allen Murabayashi, Rhynna Santos’la profesyonelleri tartıştı.

Eksileri: Sosyal Medyada Bir Gün Ne Kadar Harcıyorsunuz?

Bir fotoğrafçı ve video yazarı kariyerinde sosyal medyaya karşı en büyük tartışmalardan biri zaman. Hem Adriana hem de Dusty, sosyal medyaya karşı sert bir şekilde hareket etmiyorlar, bu araçların daha iyi yönetilmesini düşünüyorlar.

Bu sadece, insanların birbirleriyle etkileşimde bulunabildikleri ve daha fazlasını yaratabilecekleri bir araçtır. Ancak, istatistikleri hesaba katıyorlar.

ONLARA GÖRE, BİR ÇALIŞMA ORTALAMA AMERİKALILARIN ÇEŞİTLİ PLATFORMLARDA GÜNDE YAKLAŞIK İKİ SAAT HARCADIĞINI GÖSTERİYOR. SERBEST ÇALIŞANLAR İÇİN, ZAMANIN PARA OLDUĞUNU ANLAMAK ANAHTARDIR.

Dusty, ABD’deki ortalama saatlik gelirin 24 $ ‘ın biraz üzerinde olduğunu savunuyor. Sosyal medya ortalama kullanıcı tarafından ayda 1320 dolar gerektirir. Bir profesyonel, daha fazla zamana yatırım yapabileceğine inanıyor. Ayrıca bir hesap sahibi olmanın çocuk sahibi olmak gibi olduğunu düşünmektedir.

Nasıl Yönetiriz?
Soru şu: Hepsini nasıl yöneteceğiz? Her ikisi de, çevrimiçi bir varlığa sahip olma talebinin artık zorunlu ve kaçınılmaz olduğu sonucuna varmışlardır.

Her ikisi de, sosyal medyaya harcanan zamanı ve geri dönüş yoksunluğunu düşünüyorlar. Büyüyen bir portföy için de önemlidir.

Soruyorlar, bu profesyonel fotoğrafçı için ne anlama geliyor? Sosyal medyada artıları ve eksileri olduğunu hatırlamak ve işleriyle ilgili gitmek istediği şey gerçekten karar verici bir faktördür. Sosyal medyanın fotoğrafçılığı fotoğrafçılığı etkileyip etkilemediğini başkalarının duyduğunu duydum, ama hepsi buna değer mi?

Artıları: İnternet, Dünyanın En Büyük Kaynağı

Profesyonellerin yanısıra, internet ve sosyal medyanın doluluk oranı, fotoğrafın nereye gideceğini belirlemeyi daha da zorlaştırıyor. Ancak yine de bu pozlama için çok şey yapıyor. Bu pozlama tamamen olmasa bile, teknoloji ve internetin geleceği fotoğraf ve görüntülerin geleceğidir.

Alex için İnternet, PhotoShelter gibi ürünler için bir talep oluşturmasına izin veren önemli bir bilgi alışverişi ve ağ hizmeti haline geldi. Yeni dijital sınır ile yeni olasılıklar keşfediliyor. Etkileyicilere yardımcı olan ve fotoğrafçılığı yeniden tanımlayan farklı ürün ve stillere yüceltiliyor.

Sosyal Medya Erişebilirliği

Yapılan bir başka nokta da sosyal medyanın ve dijital dünyanın erişilebilirliği. Fotoğraf makinelerini göze alabilenler için bir zamanlar olduğu yerlerde, kameralar uygun fiyatlı ve içerikler rahatlıkla her yerde paylaşılabilir.

Teknoloji ve fotoğrafçılık birbirini yeniliyor. Bu yeni dijital platformun diğerlerine ulaşma konusundaki kapsamını genişleteceğini iddia ediyorlar.

Çizgiyi nereye çizdiğiniz önemli değil, tartışma devam ediyor. Teknoloji fotoğrafın formatını değiştiriyor. Her iki panelist de sosyal medyanın fotoğrafçının hayatındaki etkisini anlıyor.

Özetle, sosyal medyada geçirilen zamanın olası talihsizliği ve kaybını bilerek, profesyoneller sosyal medya ile erişilebilirlik ve olanaklara odaklanır. Sosyal medyanın sizi bir fotoğrafçı ya da sadece sıradan bir kullanıcı olarak götürdüğü her yerde, kariyerinizde ilerlerken bunların akılda tutulması önemli görünüyor.

Kaynak : https://www.66pixel.com/

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: