Nikon, Çin’de Kamera Fabrikasını Kapatma Kararı Aldı

Kompakt dijital kamera pazarının çöküşünden dolayı akıllı telefonların yükselişini suçlayan Nikon, Çin’in Jiangsu eyaletindeki dijital fotoğraf makinesi fabrikasını kapatacağını duyurdu .

Nikon’un bugün bir toplantıda, Çin’in Jiangsu eyaletindeki Wuxi Şehri’nde 2002 yılında kurulan Nikon’un bağlı kuruluşu Nikon Imaging’i (Çin) kapatılma kararı alındığını açıkladı. Fabrika, dijital kameralar ve DSLR lensleri üretmekle yükümlü ve geçen ay itibariyle 2.285 işçi istihdam etti.

Nikon, fabrikayı kapatma kararının akıllı telefonların kompakt kamera satışını düşürmesinden kaynaklandığını söyledi.

Nikon, “Akıllı telefonların yükselişiyle son yıllarda […] kompakt dijital fotoğraf makinesi pazarında hızla daralma yaşandı ve bu durum [Nikon Imaging (China)] işletim hızında önemli bir düşüşe neden oldu ve zor bir iş ortamı yarattı” dedi. .

Nikon ayrıca dijital fotoğraf makinesi ekipmanlarını Japonya ve Tayland’daki tesislerde üretiyor.

Kompakt kamera pazarı, akıllı kamera kalitesinin geliştirilmesiyle kompakt kameraların gereksiz hale gelmesiyle son bir buçuk yıl içinde keskin bir düşüş gösterdikten sonra şimdi de ölümüne yakın .

Kompakt dijital fotoğraf makineleri için küresel pazar geçtiğimiz on yıl içinde büyük oranda küçüldü. Nikkei Asya İnceleme raporları . “[Nikon] Mart 2018’de sona eren yılda% 24’lük bir düşüşle 4.8 milyon dijital fotoğraf makinesi satmayı umuyor. Kompakt segment için satışların % 28 düşmesi bekleniyor. ”

Yeniden yapılandırma planlarını gerçekleştirirken, şirket “DSLR’ler ve Nikon’un söylenilen tam çerçeve ayna içermeyen kamera gibi yüksek katma değerli ürünler” üzerine yoğunlaşacak.

Kaynak : https://petapixel.com

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: